مجله گردشگری تور سفرهای ما
0

علت سرد بودن انگشتان دست

بازدید 745

علت سرد بودن انگشتان دست چیست؟

در فصل زمستان به واسطه کاهش دما برخی از اندام های بدن هرچه سریع‌تر گرمای خود را از دست می دهند، که در صدر این فهرست انگشتان دست قرار دارند. انگشتان دست اگر بدون پوشش مناسب در معرض سرما قرار بگیرند بسیار حساس می شوند. هرچه مدت زمان این مواجهه بیشتر باشد احتمال احساس درد، بی حسی، و حتی سرمازدگی نیز افزایش می یابد.

احساس سرما در انگشتان دست در فصل زمستان شرایطی عادی است و بیشتر مردم انتظار آن را دارند. آنچه عادی نیست سردی دست ها در فصول گرم سال یا زمانی است که در معرض سرما قرار ندارید. در صورت تجربه این شرایط مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط و شناسایی مشکلی که در پس آن قرار دارد، بهترین گزینه است. در ادامه با برخی شرایط که می توانند موجب احساس سرما در انگشتان شوند، بیشتر آشنا می شویم.

کم خونی
در شرایطی که مشکلات گردش خون ناشی از مسائل قلبی می توانند اغلب مسئول سردی انگشتان دست باشند، کم خونی یک دلیل بالقوه دیگر است. کم خونی زمانی شکل می گیرد که بدن در تولید گلبول های قرمز ناموفق است یا تولید هموگلوبین خون کمتر از حد عادی است. اکسیژن ناکافی در خون یکی از نتایج این شرایط می تواند باشد و در اندام های انتهایی، مانند انگشتان دست،
سرما احساس می شود.
کم خونی می تواند به واسطه مشکلات مختلفی شکل بگیرد، که از مصرف ناکافی آهن تا مشکلات گوارشی، خونریزی داخلی، و حتی قاعدگی های سنگین را شامل می شوند. افزون بر سردی انگشتان دست، از نشانه های دیگر می توان به خستگی کلی، سبکی سر، دشواری در تنفس، و تغییرات خلق و خو اشاره کرد. در بسیاری از موارد، کم خونی می تواند تنها با مصرف مکمل آهن درمان شود، اگرچه در موارد شدیدتر ممکن است مراجعه به پزشک و تزریق آهن نیاز باشد.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *